Gıda

Globalleşen dünyadaki en önemli tüketim alanlarından biri de şüphesiz gıda sektörüdür. ASAV gerek taze gerekse paketlenmiş gıda ürünlerinin lojistiği konusunda paydaşlarına hizmette standardı aşan kalitede hizmetler sunmaktadır.

Bozulabilir kargolarda gerektiğinde sahada dahil paketleme, buz ekleme gibi acil konularda seri aksiyonlar alabilen konusunda profesyonel ASAV ekibi aynı zamanda çok kullanımlı termal battaniyelerle ambar girişleri esnasında soğuk zincirin bozulmamasına özen göstermektedir.  

Gıda taşımacılığında ilk günkü tazelikte taşıma standardı tescillenmiş hizmetler üretiyoruz.

2016 ve 2017 yıllarında Brüksel’de düzenlenen Seafood Expo Global ve yine aynı yıllarda Boston’da düzenlenen Seafood North America fuarlarında milli katılımın lojistiğini üstlenen ASAV, bu fuarlarda Türk balık ihracatçılarının en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamıştır.

Ayrıca Avustralya’da düzenlenen ve birçok Türk perakende katılmış olduğu Fine Food 2017 ve 2018 fuarları da aynı şekilde ASAV tarafından organize edilmiş olup milli katılımcıların bu fuarlarda başarıyla boy göstermesinde önemli bir aracı olunmuştur.

Sektörün en büyük gıda perakende firmalarıyla çalışmakta olan ASAV, çikolata, hazır içecekler gibi hazır tüketim mallarını, dalından taze toplanan meyveleri hızlı ve bozulmadan ilk günkü tazeliğinde gerek Uzak Doğu gerek Afrika gerekse Amerika’ya sevk etmektedir.